Jednym z głównych punktów podczas organizowania wypoczynku w górach jest oczywiście rezerwacja miejsca noclegowego. Wybór jest bardzo duży, od sieci hoteli, przez hostele, aż po tradycyjne dworki góralskie. Dlaczego warto wybrać ofertę właśnie tych ostatnich?

Lokalny klimat

Udając się w góry większość z nas marzy o odpoczynku od zgiełku miasta i zanurzeniu się w lokalny klimat. Najlepiej zrobić to decydując się na pobyt w kompleksie, który został zbudowany wedle architektury charakterystycznej dla regionu. Nasz dworek góralski jest tego znakomitym przykładem: strzelisty dach z mocno wysuniętym okapem oraz wysoka kamienna podmurówka to główne cechy tego stylu, które od razu pozwalają poczuć miejscowy klimat i odciąć się od problemów dnia codziennego.

Zanurzenie w lokalną kulturę

Dworki góralskie często prowadzone są od pokoleń przez te same rodziny, które dbają o to, aby goście czuli się w nich jak u siebie w domu. Nie ma więc lepszej sposobności na to, aby poznać lokalną kulturę i obyczaje, a także porozmawiać z właścicielami, którzy z chęcią przekazują gościom informacje o najciekawszych miejscach w okolicy (często mniej uczęszczanych przez turystów).

Spersonalizowana oferta

Właściciele dworków góralskich często dostosowują swoją ofertę wypoczynkową także do indywidualnych oczekiwań gości. Możemy więc spotkać się z możliwością zorganizowania kuligu, czy ogniska, a także z innymi atrakcjami, które pozwolą na odprężenie się wedle lokalnych rytuałów.

Tradycyjność połączona z nowoczesnością

Oferta domków góralskich to jednak nie tylko pamięć o tradycji, ale również odpowiedź na współczesne potrzeby. Właśnie dlatego w naszym pensjonacie goście mogą liczyć na dostęp do nowoczesnych łazienek, telewizorów LCD, a także sieci Wi-Fi. W ofercie proponujemy również strefę relaksu na którą składa się możliwość kąpieli w jacuzzi z hydromasażem.

Jak widać oferta dworków góralskich to synonim kompleksowości, czyli możliwość zaznania lokalnej gościnności i klimatu wiejskiej chaty, bez rezygnacji z wygód życia codziennego.