Okolica Kościeliska obfituje w stoki narciarskie, doskonale sprawdzające się do uprawiania sportów zimowych. Które z nich w szczególności warto odwiedzić?

Chotarz-Ski Kościelisko

Sztucznie oświetlony i ratrakowany wyciąg, który ma długość 150 metrów. Na terenie obiektu można skorzystać m.in. z usług wypożyczalni sprzętu, a także ze szkółki narciarskiej. Tym samym jest to miejsce nie tylko dla zaawansowanych narciarzy, ale również dla tych początkujących.

Stacja narciarska Witów-Ski

Kościelisko dla narciarzy to również ośrodki zlokalizowane w pobliżu miejscowości. To m.in. obiekt Witów-Ski, czyli miejsce rozwinięte oraz nowoczesne, z dwoma wyciągami. Warto skorzystać z naprawdę szerokiej oferty tego obiektu, a jako bazę wypadową do niego wybrać nasze pokoje pod Giewontem. Z propozycji powinni skorzystać również sympatycy freestylowych sztuczek, bowiem Witów-Ski ma także miejsce dedykowane stricte dla nich.

Polana Biały Potok

Ofertę zwłaszcza dla początkujących narciarzy ma Polana Biały Potok z czterema wyciągami orczykowymi. Co ważne, są one w razie konieczności sztucznie dośnieżane, a także standardowo oświetlone po zmroku. Z tego też powodu to doskonałe miejsce do jazdy w godzinach wieczornych, z czego chętnie korzystają miłośnicy białego szaleństwa.

Wyciąg narciarski Szatanowa Rola

Wyciąg ten zlokalizowany jest w Witowie, czyli nieopodal Kościeliska. Ma długość 300 m i jak się okazuje z pewnością przypadnie do gustu zarówno początkującym, jak i nieco bardziej doświadczonym narciarzom. Generalnie jednak trasy są uznawane za dość łagodne, dlatego też miejsce to w szczególności przyciąga rodziny z dziećmi oraz początkujących narciarzy.

Wyciąg Uboc

Nieco dalej, bo w odległości 7 km od Kościeliska, znajduje się wyciąg Uboc mający długość 450 m. To nie tylko miejsce doskonałe dla narciarzy, ale również do sympatyków jazdy na desce snowboardowej.

Jak widać określenie „Kościelisko dla narciarzy” jest decydowanie zgodne z prawdą, bowiem w samej miejscowości, jak i w jej okolicy, znajduje się kilka doskonałych miejsc dla sympatyków białego szaleństwa.