Giewont jest jednym z piękniejszych masywów górskich na szlaku najwyższych gór w kraju. Jego ogrom widoczny jest przez prawie 3 kilometry, a wysokość sprawia, że niemal każdy ma szansę go zdobyć. Najwyższy szczyt sięga 1894 m. n.p.m. i sprawia, że właśnie dla Wielkiego Giewontu przybywają tutaj rzesze turystów.

Trzeba przyznać, że Tatrach drzemie naturalne piękno – niesamowite widoki, malownicze pejzaże i teren, który wprawia w zadumę i fascynację. Ogrom pasa górskiego sprawia, że każdy znajdzie swój „własny” szczyt do zdobycia. Z tych i zapewne wielu innych powodów okolice Giewontu cieszą się ogromną popularnością wśród turystów.

Gdzie szukać noclegów?

Masyw Giewontu jest potężny, co wiąże się wieloma możliwości na znalezienie noclegu. Jednak czy  każdy pensjonat, albo schronisko będzie odpowiednim miejscem? Nie do końca. W takich warunkach liczy się komfort i urokliwa lokalizacja.

Jedną z lepszych propozycji stanowi baza wypadowa, która mieścić się może w okolicach Kościeliska. Sama lokalizacja sprawia, że wszystkie atrakcje mamy w zasięgu ręki. Tereny zaraz pod masywem górskim, w otoczeniu Siwej Polany, Doliny Strążyskiej czy Cichowiańskiego Lasu to najbardziej trafny wybór. Dlaczego jest to tak istotne? Jadąc w to miejsce najczęściej rezerwujemy sobie więcej czasu – aby poza Wielkim Giewontem zobaczyć coś więcej niż szczyt, czyli malownicze krajobrazy, które na zawsze zapadną nam w pamięć. Z tych względów, baza noclegowa powinna być w niedalekiej odległości od najważniejszych punktów na tatrzańskiej mapie!

Komfortowe warunki na każdą porę roku

Pamiętajmy też, że sezon w górach trwa praktycznie cały rok. Latem można udać się na długie wędrówki, zimą poza zdobywaniem szczytów w trudnych warunkach, chcemy poczuć sportową nutkę rywalizacji – a w niewielkiej odległości mieści się też Wielka Krokiew i mnóstwo wyciągów narciarskich. To sprawia, że okolice Kościeliska stanowią idealne miejsce na dłuższe pobyty.

Jednym z polecanych miejsc jest Dworek pod Giewontem, który oferuje duże pokoje z węzłem sanitarnym, piękne widoki z okna oraz strefę relaksu, z której można skorzystać po trudnych spacerach czy sportach górskich.